تبلیغات
وبلاگ گردآوری مقالات - سالگرد میلاد امام رضا (ع) با 88 آئین ویژه همراه است
یکشنبه 3 آبان 1388  05:50 قبل از ظهر    ویرایش: دوشنبه 4 آبان 1388 11:40 قبل از ظهر
توسط: حسین
نوع مطلب: مذهبی ،

گروه فرهنگ: قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: 88 برنامه و جشن برای ولادت امام رضا (ع) در نظر گرفته ایم که از اول آبان آغاز می شود.
به گزارش مردم سالا ری، نشست خبری سیداحمد علوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه 88 برنامه ویژه برای دهه کرامت در نظر گرفته شده است، گفت:  هشت برنامه از این برنامه ها در جوار حرم امام رضا(ع) و با عنوان «شکوه رضوان» و از تاریخ اول تا هشتم آبان برگزار می شود.
«جشنواره بزرگ علوم قرآن و حدیث» ، «جشنواره بزرگ فرهنگی- ورزشی» و «جشنواره هشتمین خورشید ولایت» از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای دهه کرامت است.
علوی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به کارهای انجام شده توسط آستان قدس رضوی پس از انقلاب اسلامی گفت:  پس از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، جلوه ای از مدیریت موفق در آستان قدس، در زمینه های مختلف ارائه شده است. اولین جلوه از این مدیریت در معماری اسلامی آستان قدس بروز و ظهور دارد.
وی افزود: امروز قوی ترین،  بدیع ترین و زیباترین هنرهای اسلامی در حرم امام رضا (ع) قابل مشاهده است. آستان قدس در این سه دهه، هم از میراث یک هزار ساله بارگاه امام رضا حراست کرده و هم با ایجاد ابنیه و ساختمان های جدیدالتاسیس، معماری اسلامی را رواج داده است.

منبع           http://mahkoum.mihanblog.com/

   


نظرات()   

وبلاگ گردآوری مقالات

مقالات مختلف در مورد مسایل مختلف